לפרטים ומידע נוסף: 050-9200910

מה הסיפור שלי?

בוקר של חוויה, תובנה וצרור מפתחות לשינוי

שישי בבוקר, שעה וחצי לעצמך,
סדרת הרצאות מרתקות, קפה ועוגה
והמון נקודות למחשבה על הסיפור שלנו ועל שינוי.

היי שמי עופרה יעקב מייסדת שיטת "הצופן הביוגרפי", בעלת חברת "הדרך, שינוי עם ערך בע"מ" יועצת ארגונית ומומחית לפיתוח תהליכי למידה.


מרבית חיי התנהלתי מתוך חשיבה שכלתנית שתאמה מאד את רוח הארגונים הבטחוניים, הפיננסיים והעסקיים אותם ליוויתי. כחלק מתהליך ההתפתחות המקצועית שלי התחלתי את לימודי הקונסטלציה המשפחתית והייעוץ הביוגרפי, מונעת מהמחשבה שתחומים אלה יעשירו את עולמי המקצועי.לימודים אלה הפכו להרבה יותר מעוד כלי בארגז הכלים שלי, הם הגדירו את הארגז מחדש.החיבור בין עולמי השכלתני, הלוגי והדידקטי לבין מדע הרוח איפשר לי לגלות משמעויות חדשות ועמוקות יותר בתהליכי ההתפתחות האישיים שלי, ושל המיועצים שלי.
תפיסת העולם שלי ודרך החיים שלי הפכו לשלמים ומאוזנים הרבה יותר, קרובים יותר לעצמי.


"הצופן הביוגרפי" הוא דרך חיים וארגז כלים פרקטיים, הנלמד בהכשרות ייעודיות, המאפשר לבעלי עסקים, למנהלים, למטפלים, ליועצים ולאנשי חינוך לעצב תהליכים מדויקים יותר לקידום וריפוי האנשים איתם הם עובדים, על בסיס הסיפור האישי שלהם.


החזון שלי הוא להפוך את "הצופן הביוגרפי" לחלק מהשיח בקרב קהל רחב ככל שאפשר, ליצירת תהליכי שינוי לקראת חיים שלמים יותר, חיים של הגשמה יומיומית של החזון והיעוד שמצוי בכל אחד מאתנו מיום שנולדנו.

מה הסיפור שלי?

 סדרת המפגשים נולדה כשאני הבנתי ששום דבר אינו מקרי בחיי, וקיים קשר סמוי בין אירועים ואנשים שפגשתי לאורך הדרך. הרגעים בהם החוט הסמוי הפך לגלוי עבורי שינו את חיי. אני שלמה יותר, חזקה יותר בהתמודדות עם מה שהחיים מביאים לפיתחי ויודעת שאוכל לממש כל דבר שארצה. קרובה יותר לעצמי.

סדרת המפגשים מבוססת על גישת "הצופן הביוגרפי" ומהווה הזדמנות מיוחדת לפגוש את עצמנו בזווית חדשה. לחבר את חוויות העבר שלנו לדפוסים ולהרגלים שלנו כיום, לקבל החלטות מדויקות יותר מתוך בחירה חופשית, לנהל מערכות יחסים מיטיבות יותר עם האנשים המשמעותיים לנו ובעיקר לייצר עבורנו אפשרות לשינוי, בנו ובחיינו.

כל מפגש פותח דלת לצופן הביוגרפי שבחיי היומיום במשפחה, בזוגיות, בקריירה ועם עצמנו.
בכל מפגש תוכלו ליצור מחדש את המפתח לדלת שלכם לשינוי.

"מה הסיפור שלי ?"

סיפור החיים כמסע בזמן בין עבר ,הווה ועתיד. רצף האירועים שחווינו בחיינו, התקופות והגילאים בהם הם קרו מייצרים מפה של משמעות שמאפשרת לנו לחבר חוט סמוי של קשר ביניהם. הצופן הביוגראפי של מפת החיים, בה הכל קשור להכל, הוא מפתחלהרחבת התודעה והחשיבה על החיים שעברנו, אלה שאנו חיים היום ואלה שעוד יבואו.

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

"הכל כתוב והרשות נתונה"

למה זה קורה לי? מזל או גורל? גורל או בחירה? ואולי שניהם. עד כמה הבחירות וההחלטות שאנו עושים בחיינו הן בחירות מתוך חופש אמיתי פנימי? האם האירועים שעברנו הם תמיד מה שתיכננו או שהמציאות טופחת לנו על הלחי? זיהוי מרחב ההחלטות בין התוכנית הסמויה מן העין ומן הלב לבין מרחב ההחלטות והעשייה כאן ועכשיו הוא מפתח שאפשר להבין ולפעול מתוכו.

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

להאיר את הסיפור השלם

מה הסיפור שאנו מספרים לעצמנו על הדמות שלנו במחזה של חיינו? מיהי? מה הנרטיב שלה? מה האתוסים והמיתוסים שצימחנו לנו על עצמנו? איך כל אלה משרתים את קיומנו והאופן שבו אנו מתנהלים ביומיום שלנו במערכות היחסים שלנו בעבודה, במשפחה ועם עצמנו? האם יש בנו צד נוסף שאותו איננו רואים או איננו רוצים לראות? המפתח להסכמה לחלקים הלא מוארים של עצמנו הוא הבסיס להשלמה עם מי שאנחנו באמת ואז גדל גם מרחב  ההחלטות וההתנהגויות הלגיטימיות שלנו.

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

המרחב האישי והמרחב שמסביבי

המרחב האישי והמרחב שמסביבי מרגע היוולדנו אנחנו שייכים. אנחנו שייכים ומזוהים עם הורים, משפחה, חברים, מקום עבודה, עם, דת או כל קבוצה משמעותית עבורנו. אך מאותו רגע לידה עצמו אנו גם מתחילים להיפרד. ההיפרדות, המתבטאת ברמה הפיזית מחבל הטבור, היא תחילתו של תהליך צמיחה אינדיבידואלי המגדיר ומעצב את האופי, האישיות והזהות הייחודיים רק לנו. המפתח לאתגר ההתפתחות הוא להרגיש שייך וייחודי בו זמנית, לחיות חיים שיש בהם גבול ברור המגדיר מי אנחנו בתוך המרחב האנושי שסביבנו.

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

צמיחה והתפתחות אישית באמצע החיים

שנות "אמצע החיים" מפגישות אותנו עם שאלות קיומיות רבות הקשורות למקום אליו הגענו בחיינו. הן שנים של "ספירת מלאי" מה רכשנו לנו עד כה (ומה עוד לא הספקנו) בקריירה, במשפחה, בהורות, בכסף, בנכסים לצד חשיבה על "מה הלאה" לאן אני רוצה להגיע, מה בכוחותי ומה כבר לא, מה אני רוצה לממש, איזה חותם אני רוצה להשאיר. במפגש שלנו עם עצמנו בשנים האלה עולות בעוצמה הולכת וגוברת שאלות על יעוד ומשמעות. המפתח לאתגר אמצע החיים הוא להפוך את מאפייני המשבר המלווים אליו למנופים לצמיחה ולהתפתחות אישית.

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

מה הסיפור של מערכות היחסים בחיינו

מערכות היחסים שלנו הן מקור מרכזי לאופן בו אנו תופסים את עצמנו ואת האירועים המעצבים בחיינו. רגשות חזקים עולים בנו כשאנו מעלים חוויות הקשורות למפגש שלנו עם אנשים אחרים בחיינו. תחושות העלבון, הכעס, האשמה, הבושה והכאב קשורות לנוכחות או לעיתים אי הנוכחות של האחרים בחיינו. הנחת היסוד היא שכל אדם משמעותי בחיינו הוא שליח בתהליך ההתפתחות שלנו. המפתח לאתגר בניית מערכות היחסים שלנו עם האחרים הוא היכולת שלנו לראות את מתנת השליחות שלהם בחיי. כך נוכל להתנהל בצורה שלמה יותר בתוך מערכות יחסים קיימות ולבחור בחדשות המתאימות לנו.

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

רגע לפני שינוי

כמה פעמים הרגשנו בחיינו שאנחנו על סף של שינוי משמעותי בחיינו ולא תמיד ידענו משמעותו בעודו קורה? החיים שזורים נקודות מפנה רבות שמשמעותן אינה תמיד ברורה לנו אלא בדיעבד. חוקיות הביוגרפיה מאפשרת לנו להבין טוב יותר את משמעות מעברי הסף המתרחשים בגילאים שונים, הקשורים ביניהם כמו זרעים של שינוי שנזרעים בגיל מסוים ועשויים להתפתח לשתיל פורח בגילאים אחרים. המפתח לצמיחה ולהתפתחות כרוךבכאבי הגדילה של מעברי הסף.

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

שישי, 3/7/18 , בשעה 10:00

לפרטים ומידע נוסף

או התקשרו עכשיו 050-9200910

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן