כמה פעמים שמעת משפטים כמו: למה זה קורה לי שוב ושוב? מה אני יכול לעשות על מנת שזה לא יקרה לי שוב? למה אני לא מצליח להשתחרר מחוויות העבר שלי?

כמה פעמים שאלתם את עצמכם מה אני עדיין לא רואה? מה עוד אני יכול לעשות עבור המטופלים/מיועצים שלי? איך מכאן, אני ממשיך את ההתפתחות האישית והמקצועית שלי…

הגיע הזמן לצאת למסע מופלא של פריצת דרך וגילוי עולם
ישן חדש שעוד לא הכרתם! 

"רק אדם, המבין את החיים, יכול להיות אדם מעשי אמיתי" (ר.שטיינר)

בין אם אנחנו מודעים לכך ובין אם לא, כולנו סוחבים איתנו את העבר שלנו, את דפוסי ההתנהגות, את הטראומות ופצעי הילדות שחווינו, את הסודות המשפחתיים שלא דוברו ונדחקו. אנחנו לא תמיד מצליחים לשחרר את העבר, ואפילו משחזרים אותו שוב ושוב עם אחרים.

חלקנו מתקשים לעיתים ליצור אינטימיות וקשרים בריאים. במקום כלשהו בדרך, איבדנו את היכולות לתקשר בצורה אפקטיבית, ואנו כבר לא יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים, מה החלק שלנו בכך, ומה החלק של האחר. רובנו חיים במתח תמידי, המתבטא גם בכאבים פיזיים, והערך העצמי שלנו תלוי במידה רבה בהיזון החוזר מהסביבה. 

 

בואו לקבל כלים שישדרגו את יכולות האבחון, הטיפול וסיפורי ההצלחה שלכם.

הכלים שיעזרו לכל מי שמגיע אליכם לתהליך להשלים עם עברו, להתיר קשרים מעכבים במערכות יחסים, להשתחרר מדפוסי חשיבה והתנהגות חוסמים, להבין את כאבי הגוף וליצור פריצת דרך עתידית משמעותית מתוך מודעות ובחירה אמיתית.

שיטת הצופן הביוגרפי

שיטה ייחודית המסייעת באבחון וביצירת תודעה לשיפור לאורך זמן

השיטה שתאפשר לך להקשיב בדרך אחרת, להבין את מקור הכאבים ולבנות את התהליך הנכון עבורם.

לפרטים ומידע נוסף

או התקשרו עכשיו 050-9200910

שיטת הצופן הביוגרפי הינה שיטה ייחודית שפותחה על ידי עופרה יעקב ומבוססת על שילוב בין עולמות תוכן שונים, מתקופות שונות, ביניהם אנתרופוסופיה וייעוץ הביוגרפי, קונסטלציה משפחתית, אימון, חינוך ולמידה.

השיטה מוליכה אותנו במסע בין תקופות משמעותיות בחיינו, מלידה ועד זיקנה, דרך גילאים ואירועים מכוננים שעיצבו עבורנו את הסיפור. תוך כדי התהליך אנו מגלים את הקשר הסמוי והברור המחבר ביניהם, ואת משמעות הכאבים והמחסומים הפיזיים, הרגשיים, האישייים והבינאישיים אותם אנו חווים היום. 

בתהליך המבוסס על השיטה אנו לומדים על עצמנו ואת עצמנו, הופכים את השאלה "למה זה קורה לי? לשאלה "בשביל מה זה קורה לי?", ופותחים בפנינו את האפשרות ליצור מציאות טובה יותר. 

השיטה היא כלי המסייע בחיבור פנימי בין גוף נפש ורוח, בגילוי הייעוד האישי וביצירת חיים של הגשמה.  

כיועצים ומטפלים אנו נוגעים יום יום בעולמם של אחרים.
"הצופן הביוגרפי" הוא שינוי תפיסת עולם, המאפשר לנו כמטפלים בשיטות שונות 
להקשיב, לאבחן ולהעניק זווית טיפול נוספת ומשלימה.

על הקורס

במהלך 7 מפגשים נלמד מה היא שיטת הצופן הביוגרפי ונתרגל את כל אחד משלביה על עצמנו תוך כדי שיקופים ודוגמאות אשר יעצימו את ההבנה וההכרה ביכולות "הצופן הביוגרפי" ככלי אבחוני וטיפולי.

מה בתרמיל...

 • נכיר את ייחודיות השיטה ומרכיביה.
 • נפתח את יכולת ההקשבה לעצמנו ולמטופל.
 • נכיר את הגילאים והתקופות בחיינו המשפיעים על מי אנחנו.
 • נלמד לנתח את סיפור הלידה ככלי לזיהוי ייעוד אישי ומקצועי.
 • נזהה את המנגנונים האוטומטיים שלנו ואת מנגנון ההפעלה שלהם.
 • נזהה מה תפקידם של מערכות היחסים שלנו בחיינו.
 • ועוד…

צידה לדרך...

 • כלי לדיוק המקור לכאבים הפיזיים, הרגשיים וההתנהגותיים.
 • שילוב השיטה כחלק בלתי נפרד מתוכנית הטיפול.
 • כלי לשינוי דפוסי חשיבה ופעולה.
 • כלי להתמודדות עם כאבים שחוזרים על עצמם.
 • מנגנוני חשיבה לקבלת החלטות. 
 • פתח לתהליך שינוי תפיסת ה"אני".
 • ועוד…

גישת הצופן הביוגרפי היא השלד עליו נבנתה תוכנית הקורס. שלד המחבר בין החוקיות הברורה בשלבי ההתפתחות, הגילאים המכוננים ומעברי הסף של האדם היחיד לבין סוגיות של ייעוד, בחירה, מערכות יחסים עם האחר, ריפוי וגורל. תוכנית הקורס מתרגמת את הצופן הביוגרפי לארגז כלים פרקטיים שמחברים בין החיים כאן ועכשיו לבין משמעות רוחנית גבוהה יותר, כלים המשלבים עבודה הכרתית ורגשית הנשענת על הידע הרוחני.

נושאים מרכזיים

הנוף של חיי

נכיר את חוקי הסיפור האישי. איך נבנית העלילה? מי הגיבורים בסיפור? מי משפיע באמת על העלילה? כל אחד הוא ייחודי בתוך תוכנית גדולה יותר של התפתחות.

סיפור הלידה

סיפור הלידה כביטוי לתמצית הישות האנושית. רמזים לביוגרפיה העתידית ולייעודו של האדם המצויים בסיפור הלידה. "אקדח בשולי הבמה במערכה הראשונה שיורה במערכה השלישית"

השנים הטובות

שנות הילדות המוקדמות, בהן מתפתח הגוף הפיזי שלנו, כשנים מעצבות. תפיסת ההרמוניה וגילויים ראשונים של האני. גיל 5 כגיל מכונן בפיתוח התנהגות ובבחירה מקצועית.

שנים של אהבה ובדידות

השנים שבין ילדות מוקדמת לשנות ההתבגרות, כשנים מעצבות בפיתוח דפוסים והרגלים. מפגש מכונן בגילאים 9 ו 12 עם הנפרדות והפיצול הפנימי וחיצוני.

שנים של סערה

שנות ההתבגרות הסוערות כשנים מעצבות בפיתוח הרשת נושאת הרגשות האישית. שנים של גילאים מכוננים שיש בהם הארה של העבר והעתיד. שנים שבסופם נולד "האני" .

שיקופים

כל נקודה כאן ועכשיו היא השתקפות של נקודה אחרת בזמן. השתקפות בתוך החיים שלי, והשתקפות של חיים בדורות שלפני. קריאת ההשתקפות מאפשרת הבנה טובה יותר של האירועים, הרגשות והמחשבות כאן ועכשיו, ומכאן גדל מרחב ההתמודדות האישית.

אמצע החיים

שנות אמצע החיים כשנים של היפוך והתמרה. שנים של חשבון נפש וחיפוש משמעות הכרוכה בפרידה וזרעים של התהוות חדשה. מה מסמן לי ההיפוך שלי? מהם הזרעים שנזרעו?

מעברי סף

מעברי סף בחיינו כאירועים מכוננים המייצגים את ההתפתחות מתוך משבר. מהו סוד הגילאים של מעברי הסף בחיינו כחלק מהתוכנית הכללית שלנו? מהם אירועי החצייה של הסף? בשביל מה הם נועדו בהתפתחות שלנו?

מי אני?

שאלת השאלות בתהליך ההתפתחות האישית: מי אני? מי אני כאדם ומי אני כמטפל? מה אני יכול להביא מתוכי למרחב של המטופלים שלי באמצעות מי שאני?

במהלך הקורס הסיפור האישי שלנו נפתח בעדינות, והסיפור וחוקיו מתגלים. המפגש עם עצמנו בסיפור הנו חוויה מרגשת, מטלטלת ומעצימה, שבסופו אנו יכולים לשאת את סיפור חיינו בקלות רבה ולפענח את הצופן הסמוי של חיינו.
ההתפתחות שלנו במהלך הקורס, דרך הסיפור שלנו, תאפשר  לנו לשלב בצורה מיטיבה יותר את הכלים והשפה של הצופן הביוגרפי בעבודתנו. 

 • תרגול ויישום- תרגול , הטמעה, ויישום כל מה שנלמד  כך שבסיום הקורס תוכלו ליישם את הכלים מידית בקליניקה.
 • מענה ותמיכה כפולה– תיהנו מתמיכה והמענה בקבוצת ווטסאפ ובתקשורת ישירה במייל.
 • מפגש עם מטפלים אחרים- תפגשו מטפלים נוספים שמדברים באותה שפה שלכם ומתמודדים עם אותן אתגרים כמותכם. תוכלו להיעזר אחד בשני ולהתייעץ, לקבל השראה ולשתף פעולה.
 • התנסות אישית – במהלך הקורס תעברו באופן אישי -קבוצתי את שיטת הצופן הביוגרפי כחלק מתהליך התפתחות אישית.
 • מפגש אישי בין שעה – בסיום הקורס תינתן לכם אפשרות למפגש מעמיק להתפתחות אישית.
 • מפגשי סופרוויז'ן קבוצתיים– לאחר הקורס יתקיימו מפגשי סופרוויז'ן קבוצתיים ליעוץ בדילמות והעמקת ידע.

בוגרי הקורס משתפים

על המנחה ומפתחת השיטה

שמי עופרה יעקב מעצבת שיטת "הצופן הביוגרפי", יועצת ארגונית ומומחית לפיתוח תהליכי למידה והדרכה. בעלת חברת "הדרך, שינוי עם ערך בע"מ" לקידום ופיתוח ארגונים, עסקים ואנשים.

מרבית חיי התנהלתי מתוך חשיבה שכלתנית שתאמה מאד את רוח הארגונים הבטחוניים, הפיננסיים והעסקיים אותם ליוויתי.  לימודי הקונסטלציה המשפחתית והייעוץ הביוגרפי נתפסו בעיני בתחילה כעוד כלי להעשרת ארגז הכלים המקצועי שלי. גיליתי לתדהמתי שתחומים אלה הגדירו את הארגז המקצועי שלי מחדש. החיבור בין עולמי השכלתני, הלוגי והדידקטי לבין מדע הרוח איפשר לי לגלות משמעויות חדשות ועמוקות יותר בתהליכי ההתפתחות האישיים שלי, ושל המיועצים שלי. 
תפיסת עולמי ודרך החיים שלי הפכו לשלמים ומאוזנים הרבה יותר, קרובים יותר לעצמי. הגעתי רחוק יותר, קרוב יותר ליעוד שלי.

"הצופן הביוגרפי" הוא דרך חיים וארגז כלים פרקטיים, הנלמד בהכשרות ייעודיות, המאפשר לבעלי עסקים, למנהלים, למטפלים, ליועצים ולאנשי חינוך לעצב תהליכים מדויקים יותר לקידום וריפוי האנשים איתם הם עובדים, על בסיס הסיפור האישי שלהם.

החזון שלי הוא להפוך את "הצופן הביוגרפי" לחלק מהשיח בקרב קהל רחב ככל שאפשר, ליצירת תהליכי שינוי לקראת חיים שלמים יותר, חיים של הגשמה יומיומית של החזון והיעוד שמצוי בכל אחד מאתנו מיום שנולדנו.

הקורס יפתח ב 5/09/19 במסלול בוקר וערב בנתניה
משך הקורס: 7 מפגשים (3.5 שעות כל אחד)
קורס בוקר:  9:30-13:00
קורס ערב:  18:00-21:30
ההרשמה מראש
מספר המקומות מוגבל

 • 4 מפגשי סופרוויז'ן קבוצתייים בשווי 800 ש"ח – לאחר הקורס יתקיימו מפגשי סופרוויז'ן קבוצתיים לטיפול בדילמות והעמקת בידע.
 • מפגש אישי בין שעה בשווי 300 ש"ח – בסיום הקורס תינתן לכם אפשרות למפגש מעמיק אישי אחד על אחד להתפתחות אישית. 
 • 20% הנחה לקורס מטפלים מתקדם.

שווי הבונוסים: 1,100 ₪

ההשקעה שלך עבור הקורס כולל הבונוסים 2,700 ₪ בלבד

** המחירים לא כוללים מע"מ

1

לפרטים ומידע נוסף

או התקשרו עכשיו 050-9200910

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן