הצופן
הביוגרפי

הצופן הביוגרפי הוא תפיסת עולם, שיטה וכלים שמקורם בגישות יעוציות ואימוניות שונות, המשולבות ומכוונות ליצירת התפתחות ושינוי. הגישה מחברת בין המימדים השונים של הישות האנושית: פעולה, רגש, חשיבה ורוח, בין המציאות היומיומית למשמעותה הגבוהה יותר, בין עבר לעתיד, בין גורל לבין בחירה.

הסיפור שלנו הוא הזירה בה מתגלה לנו הצופן העומד מאחורי כל ההתנהלות שלנו בחיים. הסיפור הוא אניגמה שפיצוחה והבנת החוקיות שבבסיסה יאפשרו לנו לנהל את חיינו בצורה טובה יותר, שלמה יותר, קרובה יותר ליעדים אותם היינו רוצים לקדם בחיינו במערכות היחסים שלנו, בקריירה שלנו ובעיקר עם עצמנו.

לפענח את הסיפור מאפשר לראות את כל המפה של החיים שלנו בו זמנית. במסע של החיים שלנו אין טעויות. המסע הוא מה שהוא, דינמי, משתנה, מצטמצם ומתרחב לפרקים. לסיפור שלנו אין גבולות פנימיים, הכל קשור בהכל. תזוזה באירוע אחד תייצר תזוזה, לא תמיד מודעת ומתוכננת, באירוע אחר. ההשפעה ההדדית הזו של האירועים בסיפור שלנו אינה תלויה בזמן ובמקום. הדי האירועים מפעילים אותנו כמו דמויות בסיפור מחזה.
לכל אחד יש את הסיפור שלו, שהוא רק שלו. לפעמים סיפורים נפגשים ואז נוצר סיפור חדש.
תהליך פיענוח הצופן הביוגרפי שלנו משמעו לפתוח את מרחב הסיפור של עצמנו ולגלות אותו בפליאה. המרחב הזה מורכב מהדרך בה הלכנו, המקום בו אנו נמצאים עכשיו והשבילים שעוד לא דרכנו בהם. כולם באותו מרחב.
הצופן הביוגרפי מציע גישה שיטתית לפיענוח השאלות הדומה לפתרון תעלומה או חידה בלשית. תחת זכוכית המגדלת הביוגרפית מונחים כל הרמזים שהופיעו בסיפור שלנו ומשמעותם לחיינו בהווה ולעתידנו מתגלה.
מעשה האמנות הייעוצי-טיפולי בשיטת הצופן הביוגרפי מותאם למאפיינים הספציפיים של האדם והחידה אותה הוא מבקש לפתור בחייו.
אני מאמינה שהיכולת שלנו ליצור לעצמנו חיים טובים יותר, בכל התחומים, והכח לפעול ליצירת השינוי אותו אנו מבקשים בחיינו, מתחילים בעוז הרוח שלנו להתבונן ולפענח את חידת חיינו.

פרטי התקשרות
עופרה יעקב
office.biocode@gmail.com
054-6621580
אשמח שנדבר

אשמח לקבל פרטים נוספים

הרשמה לדיוור

אשמח לקבל פרטים נוספים

CONTACT

אשמח לקבל פרטים נוספים

אשמח לקבל פרטים נוספים

אשמח לקבל פרטים נוספים

אני מתעניינ.ת בהרצאה:
דילוג לתוכן