אודות

נעים להכיר, אני עופרה יעקב מייסדת שיטת הצופן הביוגרפי, בעלת חברת הדרך, שינוי עם ערך בע"מ, יועצת ביוגרפית, מאמנת, יועצת ארגונית ומומחית לפיתוח תהליכי למידה.
אני חיה וחולמת סיפורים. הם המרחב הטבעי שבו אני מתהלכת בעולם מאז ילדותי. תמיד חשבתי שהחיבור שלי לסיפורים הגיע מאבא שהיה ממציא דמויות ומצבים דרמטיים לצלילי מוזיקה קלאסית או מאמא שהפכה את עולמם של ספרי האגדות והשירים לעולמי שלי.
סיפורי חיים היו תמיד חידה בעיני. חידה שבתוכה כבר מוטבעים הרמזים לפתרונה.
את האהבה שלי לסיפורים ולאנשים הפכתי למקצוע. אהבת הסיפור, ובעיקר האהבה לאדם בעל הסיפור, הם הרבה מעבר למקצוע שלי, הם היעוד שלי, הם מי שאני.

הסיפור שלי הוליך אותי בנתיבים המוכרים והמוארים של המשפחה שלי ההשכלה שרכשתי, הקריירה שעשיתי והבחירות שעשיתי בחיי. אני אם גאה מאד לשלוש בנות וסבתא לנכדה שמאירה את עולמי. בגרתי לימודי תואר ראשון בחינוך וסוציולוגיה ותואר שני בסוציולוגיה באוניברסיטת תל אביב, ואחרי סיום מסלול של ארבע שנות לימודי ייעוץ ביוגרפי אנתרופוסופי בבית ספר כחותם, הבנתי שזו התפתחות שלא מסתיימת לעולם. לכל אלה הצטרפו לימודי אימון, קונסטלציה משפחתית והנחיית קבוצות. עשרים ושש שנות השירות שלי במערך מדעי ההתנהגות של צה”ל היוו את כור ההיתוך המקצועי שלי ובו בזמן חיברו אותי לקריאה להיות בשליחות של משהו גדול ממני. במקביל התנהלו חיי בנתיבים כואבים ופחות מוארים של כאב, משבר ואובדן.

כשכתבתי את התסריט של הסיפור שלי תמיד הצלחתי להתמודד עם הקושי שפגשתי. לא ידעתי, שהתסריט פתוח לשינויים. לא ידעתי שהחוקיות של הסיפור אומרת שאי אפשר באמת לכתוב את הסיפור באופן סופי.

היום אני יודעת.

אני יודעת שהסיפור שלי הוא לא אוסף אקראי של אירועים אלא רשת מאורגנת מופלאה בחוקיותה.
אני יודעת שדרך ההליכה שלי בשבילי הסיפור הבנתי טוב יותר את עצמי.

אני יודעת שפיענוח הסיפור שלי איפשר לי לחיות מתוך תחושת חיים שלמה ושקטה יותר.

אני יודעת שהבנת משמעות הסיפור שלי היוותה עבורי קפיצת דרך משמעותית בעיצוב המציאות שלי במערכות היחסים, בקריירה ובעיקר עם עצמי.

אני יודעת שכולנו יכולים לעשות את הדרך הזו, ולעצב לעצמנו חיים טובים יותר, מתוך ההתחברות לסיפור שלנו, לעצמנו.

ואני רוצה ללוות אתכם בדרך.

פרטי התקשרות
עופרה יעקב
office.biocode@gmail.com
054-6621580
אשמח שנדבר

אשמח לקבל פרטים נוספים

הרשמה לדיוור

אשמח לקבל פרטים נוספים

CONTACT

אשמח לקבל פרטים נוספים

אשמח לקבל פרטים נוספים

אשמח לקבל פרטים נוספים

אני מתעניינ.ת בהרצאה:
דילוג לתוכן